Písničky kapely Na měsíc na měsíc mají svěží drajv. Vybíráme Prosinec

25. únor 2026

Všimli jste si, že opakovat některá slova je dnes in?  Často slyšíme politiky říkat v zásadě, v zásadě, školou povinné jojo a nene a tak dále a tak dále. Možná proto se nadějná ostravská poprocková kapela nazvala Na měsíc na měsíc.

Sama o sobě říká, že je navzájem propojená ve své galaxii. Každopádně není marné jejich vesmír poznat. Hudba Mikyho Kaluse a texty Radima Hájka za to opravdu stojí. Písničky kapely Na měsíc na měsíc mají svěží drajv, který stojí na normálních rockových základech. Vypadá to, že se nepotřebují opájet technickými vymoženostmi nebo trápit depresí. Raději si pohrávají s vtípky a baví se tím, co je vidět z družice opilých Marťanů.

Na měsíc na měsíc je kapela, kterou si fakt užijete. Jejich písně mají nekompromisní tah na branku, melodické linky si brzy zamilujete, protože takto prostě zní ryzí a divoká Ostrava se vším všudy.

Mám pro vás ochutnávku z připravovaného alba kapely Na měsíc na měsíc. Jmenuje se Prosinec. Příjemný a ještě příjemnější poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu