O knihovně, knížkách i čtenářích s ředitelkou ostravské knihovny Miroslavou Sabelovou

S Miroslavou Sabelovou hovořila Naďa Čvančarová
Čtenáři v Ostravě si poprvé šli půjčit knihy do veřejné městské knihovny v roce 1921. Sté výročí si tak letos připomene Knihovna města Ostravy.
Knihovníci u té příležitosti chystají pro své čtenáře a uživatele na letošní rok množství rozmanitých akcí. Podle okolností a možností se na nich budou lidé setkávat, anebo budou mít případně online podobu.
Knihovna města Ostravy sídlí v centru města a jejích dalších 28 poboček v různých městských částech Ostravy.
Související
-
Příborská knihovna rozváží knihy, kvůli koronaviru je totiž uzavřená
Příborská knihovna nabízí nově rozvoz knih až domů. Její zaměstnanci se tak rozhodli poté, co knihovna musela zůstat i v novém roce kvůli koronaviru uzavřená.
-
Vzpomínky Ostravanů sbírá už šest let městská knihovna a její pracovnice Jarmila Burešová
Do projektu Paměť Ostravy se zapojily desítky lidí, a to především seniorů. Cenná svědectví mají podobu textů, ale i audionahrávek, fotografií a kronik.
-
Historička Iva Málková připravuje se svými kolegy literární mapu Ostravy
Profesorka Iva Málková je literární historičkou. I v čase pandemie se věnuje se svým týmem dobrodružnému pátrání, ze kterého vznikne i literární mapa Ostravy.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.