Občan planety. Mat Vašíček text zpívá až do úplného konce s dechem

25. květen 2022

Jedna věc se mladému písničkáři z Ostravy Matu Vašíčkovi upřít nedá. Dává do své hudby a textů celé své srdce. Text písně Občan planety o tom jasně vypovídá, je to písnička environmentálně angažovaná.

Tváří se jako obyčejná folková balada, ale její aranžmá je, jak brzy zjistíte, mnohem pestřejší. Vašíček pouští do svého zpěvu velké emoce, nehledí příliš na výslovnost a jistou intonaci. Protože cítí, že takový text se musí zpívat nikoli jako vystoupení na módní přehlídce, ale do úplného konce s dechem.

Písnička Občan planety je tady právě teď pro vás, všichni jsme tady vlastně spoluobčany, tak proč si to občas nepřipomenout.  Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava Vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.