Obezita a hubnutí. V Lékárně s MUDr. Daliborem Pastuchou

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Obezita (ilustrační foto)

Také v České republice přibývá obézních lidí. Je za tím nezdravý způsob života, tedy méně pohybu a někdy až extrémní konzumace tučných a sladkých jídel.

Obezitu ruku v ruce provázejí i další choroby, které pacienty ohrožují na životě. Jaké? A jak jim předcházet? I to jsou otázky, na níž uslyšíte odpovědi v naší rozhlasové Lékárně.

Pozvání přijal MUDr. Dalibor Pastucha, člen výboru dětské obezitologie. Jeho hlavním oborem je totiž právě obezita a tělovýchovné lékařství. Možná i vás bude inspirovat ve vašem novoročním předsevzetí – zhubnout.

Rozhovor si poslechněte v záznamu našeho pořadu o zdraví a zdravém životním stylu – viz odkaz ‚Přehrajte si celý pořad‘.

Téma příští Lékárny

Patologie. Je to, stručně řečeno, věda o nemocném organismu. Zdaleka více než na pitevně se práce patologů odehrává v laboratořích. Pomáhají zkoumat a diagnostikovat nemoci pacientů, u kterých to sehrává podstatnou roli při další léčbě.

Hostem pořadu bude doktorka Eva Sehnálková, primářka Oddělení patologické anatomie Slezské nemocnice v Opavě. A ptát se jí můžete i vy. Napište na lekarna.ostrava@rozhlas.cz, v době vysílání volejte 596112266.