Očekávané události

6. březen 2013

Přehled událostí, o kterých jsme věděli, že den přinese.

Byla to zpravodajská všednodenní rubrika, která zahrnovala především regionální události. Zejména pak ty, které redaktoři sledovali – dílčí výstupy jste pak mohli slyšet ve zprávách, celkové shrnutí v Událostech regionu, případně následující den v Dobrém ránu s Českým rozhlasem Ostrava.

Zpravidla šlo o jednání zastupitelstev obcí a měst moravskoslezského regionu – upozorňovali jsme na důležité body programu, byly to ale také ministerské návštěvy, protestní akce a demonstrace.

Upozorňovali jsme rovněž na akce spjaté se světovými dny (Den bez tabáku, melanomu, dětí...), kulturní, společenské a sportovní akce, které se daný den konaly.

Nevyhýbali jsme se ale ani „celostátním“ událostem, měly-li nějaký dopad na region.

Tečku za Očekávanými událostmi v posledních letech tvořily upoutávky na jeden z (odpoledních) pořadů Českého rozhlasu Ostrava.

Připravovali: Zprávaři (četli spolu s moderátory)


Historie pořadu:
Znělka Očekávaných událostí ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava poprvé zazněla v roce 1997 (pořad nahradil Radioburzu zaměstnání), naposledy pak 29. února 2012. O den později se už Dobré ráno představilo v novém hávu a na Očekávané události nezbylo místo. Respektive rozprostřely se do celého ranního bloku a těm významnějším je kromě zpravodajských relací vyhrazen prostor v proudovém vysílání.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.