Odpolední interview: Mirka Miškechová, slovenská písničkářka s nezaměnitelným hlasem

Už od dětství toužila být slavnou zpěvačkou, dokonce založila dívčí kapelu. Do podvědomí se ale rodačka z Povážské Bystrice dostala až před čtyřmi lety duetem s Xindlem X Cudzinka v tvojej zemi. Řeč je o Mirce Miškechové, která teď nazpívala i duet na první album ostravské skupiny Nedivoč.

Se slovenskou zpěvačkou jsme si povídali krátce po křtu alba, které se jmenuje Vale pletichám. Skladbu Že si nahrála v Českém rozhlase Ostrava spolu se zpěvákem Svatoplukem Tulejou a kapelou Nedivoč.

Mirka Miškechová s kapelou Nedivoč

„V ostravském rozhlase jsem strávila asi dvě hodiny. Tedy dvě hodiny tvrdé práce, samozřejmě jsem tam byla o něco déle. Povídali jsme si, popíjeli, jedli a tak,“ říká slovenská zpěvačka v rozhovoru.

Marie Rottrová po letech natočila ve studiu Českého rozhlasu Ostrava novou píseň

Zpěvačka Marie Rottrová v rozhlasovém Studiu 1

Marie Rottrová se po letech vrátila do nahrávacího studia Českého rozhlasu Ostrava. Legenda české popmusic nazpívala novou píseň, která se objeví na albu ostravské kapely Nedivoč.

Slovenská písničkářka Mirka Miškechová má charakteristický a nezaměnitelný hlas. „Zpívání jsem milovala už odmala a vždycky jsem chtěla být slavná zpěvačka. To byl takový můj sen, který stále mám. A ke zpěvu jsem utíkala i proto, že jsem nikdy nebyla moc oblíbená v kolektivu. Představovala jsem si, že jsem slavná zpěvačka a všichni ti spolužáci mě uvidí na pódiu a uvědomí si, co ve mně doopravdy je,“ prozrazuje.

Sólové album si chce vydat sama a to nejpozději na konci března. A více uslyšíte v rozhovoru, který jsme se zpěvačkou natočili. A také duet Že si nazpívaný se Svatoplukem Tulejou.

autoři: tif , Iva Piskalová
Spustit audio