Okolo Vřesiny. Naučná stezka vás provede rozmanitou krajinou mezi Ostravou a Opavou

10. leden 2018

Dub, který nese jméno po pravnučce Marie Terezie – hraběnce Machtildě Lichnovské. To je jedna ze zajímavostí, na kterou narazíte na naučné stezce Okolo Vřesiny na Opavsku, kam vás zveme na vycházku.

Osmikilometrová naučná stezka Okolo Vřesiny. To je lákadlo botanicky, ornitologicky i geologicky bohatého území na Opavsku, které návštěvníky seznamuje s rozmanitými druhy rostlin a živočichů, zajímavými typy přírodních stanovišť, ale také s pověstmi a historií celé lokality.

Mimo jiné se k ní váže postava hraběnky Machtildy Lichnovské, jejíž jméno nese prastarý památný dub. Po jedné z lesních pěšin jsme se k němu vydali spolu s přírodovědcem a ochráncem přírody Adriánem Czerníkem.

Více uslyšíte v rozhovoru, který jsme s Adriánem Czerníkem natočili – viz odkaz na audio záznam v úvodu článku.

Naučná stezka Okolo Vřesiny
autor: čan
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...