Ostrá hůrka patří mezi historicky nejzajímavější místa na Opavsku
V září roku 1918 se na Ostré hůrce v Háji ve Slezsku sešlo na padesát tisíc lidí. I v jiných letech se tady konaly početné tábory lidu.
Ostrá hůrka v Háji ve Slezsku patří mezi historicky nejzajímavější místa obce. V 19. a 20. století tam za účasti desetitisíců Slezanů bývalo hned několik táborů lidu. I dnes jsou na tomto památném místě pietní akce a oslavy. Ta nejbližší například v sobotu 22. září. A připomene sto let staré historické události.
Naďa Čvančarová si malý výšlap na kopec Ostrá hůrka udělala s tamním rodákem, pamětníkem a bývalým kronikářem Háje ve Slezsku Jiřím Fiedlerem.
Související
-
Naučná stezka Hájeckými chodníčky ukazuje nejvýznamnější místa Háje ve Slezsku
Ostrá hůrka, vrch Těškovice a na něm Památník slezských skautů anebo Smolkov s bývalým vojenským opevněním. To jsou některá z míst na naučné stezce v Háji ve Slezsku.
-
Ve Mlýně u vodníka Slámy vám ukáží, jak to kdysi všechno bylo
Mlýn býval středobodem venkovského života. A ne jinak tomu bylo ve Lhotě, místní části Háje ve Slezsku. Dřevěné kolo tam náhon roztáčel už od poloviny 15. století.
-
V Háji ve Slezsku působí občanské sdružení Vladislava Vančury
Scházejí se na pravidelných schůzkách, pořádají festival Rozmarné léto, muzicírují a je s nimi legrace. Takoví jsou členové občanského sdružení Vladislava Vančury. ...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…
Jan Pokorný, moderátor


Tulák po hvězdách
Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.