Ostravská opera uvádí novou inscenaci slavné Verdiho La Traviaty

3. květen 2018
Dobré dopoledne , Dobré dopoledne

Po Othellovi nastudovalo Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě další slavnou operu Giuseppe Verdiho La Traviatu. Se souborem a hosty dílo zrežírovala Bohuslava Kráčmarová.

Předlohou opery z roku 1853 byl román Alexadra Dumase mladšího Dáma s kaméliemi o kurtizáně, kterou promění velká láska.

„Když to řeknu skoro až škaredě, tak jsem opravdu chtěla, aby to byl doják, protože si myslím, že La Traviata musí být doják,“ říká režisérka.

V roli krásné kurtizány se budou střídat dvě sopranistky – makedonská pěvkyně Milena Arsovska a mladá ostravská umělkyně Veronika Holbová.

„Ty emoce jsou velmi intenzivní, tak je důležité udržet rovnováhu mezi tím, abyste se tam natolik nerozplakala a nemohla už potom zpívat,“ dodává ostravská pěvkyně.

autor: Petra Sasínová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.