Ostravská radnice spustila pocitovou mapu. Lidé mohou označovat místa, kde se necítí bezpečně
Dotazník lidé najdou na webu města a mohou ho vyplnit i ti, kteří v Ostravě nežijí a do města jezdí třeba za prací nebo školou. Podmínkou ale je, aby bylo dotazovanému více než 15 let.
„Setkáváme se se situací, kdy místa, kde se lidé necítí bezpečně, nekorespondují s územími, kde statistiky definují vyšší četnost trestního jednání. Názory respondentů jsou tak pro nás informací pro další opatření k zajištění bezpečnosti,“ uvedl vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Zdeněk Živčák.
Pro magistrát analýza poslouží jako podklad k plánování aktivit v oblasti prevence kriminality. Výsledky budou zpracovány formou map a doporučení pro město. Šetření navazuje na obdobný výzkum z roku 2018 a má sloužit i k porovnání s dřívějšími závěry tohoto průzkumu.
„Každý účastník průzkumu jednoduše označí na mapě města místo, ke kterému se chce vyjádřit. Poté vybere z připravených bodů důvody, kdy a proč se na daném místě necítí bezpečně. Druhá část dotazníku obsahuje otázky na vnímání situace ve městě a v blízkosti bydliště,“ doplnila mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Mladí muži a ženy se vzdalují, trend přichází i do Česka. ‚Řeší se identity, ale nejde o válku pohlaví‘
-
Putinovy ‚červené linie‘ ve válce na Ukrajině blednou. Důvěryhodnost jeho hrozeb slábne
-
Kauza Stoka se vrací na začátek. Vrchní soud v Olomouci v neveřejném jednání zrušil rozsudek
-
Ukrajinci touží po míru, není ale jasné, jaký mír bude. Věci jsou složitější, říká český velvyslanec v Kyjevě