Ostravská radnice spustila pocitovou mapu. Lidé mohou označovat místa, kde se necítí bezpečně
Dotazník lidé najdou na webu města a mohou ho vyplnit i ti, kteří v Ostravě nežijí a do města jezdí třeba za prací nebo školou. Podmínkou ale je, aby bylo dotazovanému více než 15 let.
„Setkáváme se se situací, kdy místa, kde se lidé necítí bezpečně, nekorespondují s územími, kde statistiky definují vyšší četnost trestního jednání. Názory respondentů jsou tak pro nás informací pro další opatření k zajištění bezpečnosti,“ uvedl vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Zdeněk Živčák.
Pro magistrát analýza poslouží jako podklad k plánování aktivit v oblasti prevence kriminality. Výsledky budou zpracovány formou map a doporučení pro město. Šetření navazuje na obdobný výzkum z roku 2018 a má sloužit i k porovnání s dřívějšími závěry tohoto průzkumu.
„Každý účastník průzkumu jednoduše označí na mapě města místo, ke kterému se chce vyjádřit. Poté vybere z připravených bodů důvody, kdy a proč se na daném místě necítí bezpečně. Druhá část dotazníku obsahuje otázky na vnímání situace ve městě a v blízkosti bydliště,“ doplnila mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Složitá mise Trumpova vyjednavače. Válečný veterán Kellogg má donutit Rusko a Ukrajinu k ústupkům
-
Výchovné ústavy musí obcházet zákon. Nedostatek personálu je tikající bomba, upozorňují právníci
-
Sýrie v chaosu, Kreml na trní. Kdo chce hlavu Bašára Asada a proč to Rusům vadí?
-
Umění musíte milovat. Málokdy se jím ale dá uživit, míní tvůrce haptických modelů a učitel Svoboda