Ostravský Fesh Fesh skončil na Rallye Dakar mezi desítkou nejlepších kamionů
Letošní Rallye Dakar byla pro české kamiony po sportovní stránce vydařená. Velkým úspěchem je stříbro Martina Macíka. Ale dařilo se třeba i ostravskému Fesh Fesh týmu. Posádka ve složení Vrátný – Boba – Martinec dojela na konečném devátém místě. Což je v konkurenci více než 50 kamionů beze sporu slušný výsledek.
„Těším se domů, na rodinu a do práce, bylo to dlouhé. Auto teď nějakou dobu nechci vidět, vajíčka budu jíst jen míchaná, protože se nemůžu podívat na písek ani v přesýpacích hodinách. Závodění bude chviličku spát,“ říká s úlevou ostravský závodník a zároveň šéf týmu Fesh Fesh Tomáš Vrátný.
Jeho posádka skončila na Dakaru devátá, což potvrdila v poslední etapě, když dojela symbolicky také na deváté pozici. Ale závěr rozhodně nebyl pro české jezdce jednoduchý.
Tatrovka Tomáše Vrátného měla na začátku dakarské Rallye problémy s řazením a nastavením motoru. V šesté etapě navíc skončil kamion na boku a musel být vyproštěn. Všechny problémy se ale nakonec podařilo vyřešit a ostravský tým si dojel pro celkové deváté místo.
„Je to fajn. Dokončit Dakar je vždycky úžasné, zvláště pokud byl takhle dlouhý a obtížný. Teď je toho strašně moc, sumarizovat se bude s odstupem,“ uzavírá šéf ostravského závodního týmu Fesh Fesh Tomáš Vrátný.
Posádka jeho litevského kolegy Vaidotase Paškevičiuse dokonce poslední etapu Dakaru vyhrála. Ale kvůli předchozím problémům se vstřikováním a následnou penalizací skončil druhý kamion z Ostravy na celkové 16. pozici.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Expert: Škodovka těží z orientace na Evropu. Německé automobilky mají problémy kvůli tlaku z Číny
-
Odkud nejlépe uvidíte zatmění Slunce? Důležité je začít sledovat včas a nejlépe směrem na severozápad
-
Ústavní soud: Brněnský soud porušil při prodloužení vazby práva Jiřikovského. Na svobodu se nedostane
-
USA požádaly o vydání čtyř zadržených Mexičanů, potvrdil Tejc. Stíhaní jsou kvůli drogám a terorismu