Páteční Noční linka: Mám svou sbírku!

22. leden 2021

Co sbíráte vy? Jakou sbírkou se můžete pochlubit? Co vás chytlo a čemu se už léta věnujete? Sbíráte toho víc? Je váš koníček finančně náročný, máte podporu v rodině? Změnil čas vaše sběratelské zájmy? Čeho si ceníte ze své sbírky nejvíc? 

Snad každý člověk něco sbírá, má nějakou sběratelkou vášeň. Někdo známky, fotografie s podpisy, někdo brouky, někdo dokonce veterány. I vás se bude Karel Sladký ptát na vaše sbírky ať už známek, pohlednic, fotografií, gramofonových desek, pivních tácků a dalších předmětů, které vás zajímají a baví.

Čtěte také

Proč jste si je vybrali? Jak jste se ke sběratelství dostali a jak dlouho u něj vydrželi? Máte následovníka, někoho, komu svou sbírku předáte?

Podle encyklopedie je sběratelství koníček, který spočívá v získávání určitého druhu předmětů (popřípadě i zážitků s nimi spojených) a jejich uchovávání ve sbírce. Sbírky by měly být pěkně roztříděné, zkatalogizované a atraktivně vystavené. Kvalitní sbírka se pak může stát základem pro vznik profesionálního muzea.

Sběratelství je vášeň a má nejrůznější podoby. Jakou sbírkou se můžete pochlubit vy nebo někdo z vašich blízkých? Co vám sběratelství dává, čím vás fascinuje? K tématu můžete Karlovi napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?