Pocta Edith Piaf

1. leden 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hana Fialová, Pocta Edith Piaf

Jedna odpolední hodinka novoročního vysílání patřila herečce a zpěvačce Národního divadla moravskoslezského Haně Fialové, držitelce ceny Thálie Za roli Edith Piaf v představení Edit a Marlen.

Muzikálová hvězda se představila ve Studiu 1, Českého rozhlasu Ostrava 4. listopadu 2015. A právě pro novoroční vysílání připravila moderátorka Iva Piskalová pořad, ve kterém se za svým sólovým koncertem v S1 členka souboru opereta a muzikál ostravského divadla ohlíží (viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘).

Koncert ke 100. výročí narození Edith Piaf, ve kterém Hana Fialová zpívala za klavírního doprovodu Jakuba Žídka, jsme vysílali živě na YouTube.

autor: ČRo Ostrava
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...