Poetická píseň Tajemství. Martina Chodúra k novince inspirovala bájná kniha

23. únor 2022

Ostravský zpěvák Martin Chodúr vydal album Tisíc a jedna noc, které je jedním z největších překvapení loňského roku. Oblíbený majitel majestátního hlasu s velkým rozsahem se na něm vydal do bájného orientu po stopách starobylých příběhů.

Žádné pohádkové vyprávění však nečekejme, Martin Chodúr  tentokrát vytvořil zajímavé koncepční album a ve svých autorských textech a hudbě rezonuje i jeho vlastní život.

Bájná kniha Chodúra inspirovala k velmi poetickým písním, které jsou květnaté a bohaté na půvabné metafory. Můžeme se o tom přesvědčit i v písni Tajemství.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.