Policisté po střelbě v Dolní Lutyni na Karvinsku zadrželi dva lidi, jednoho zranili

8. říjen 2020

Na místě okolo osmé večer zasahovala zásahová jednotka i speciální pořádkové jednotky. Sousedé líčí incident jako přestřelku, jeden z nich napočítal 15 výstřelů. 

„Ve večerních hodinách došlo v Dolní Lutyni na Karvinsku ke konfliktu několika osob, při kterém z dosud nezjištěných příčin došlo ke střelbě. Do pátrání po podezřelých byly nasazeny všechny složky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje včetně zásahové jednotky, speciální pořádkové jednotky, policejních psovodů," řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková

Při zadržení policisté použili služební zbraně a zadrželi dvě osoby. „Jedna utrpěla zranění, které ji neohrožuje na životě. Během policejního zákroku jsme zajistili u podezřelých osob další zbraně. V současné době probíhají procesní úkony, ohledání místa činu za přítomnosti policejních specialistů z různých odvětví,“ dodala mluvčí.

„Na místě zasahoval jeden lékařský tým. Ošetřili muže se střelným poraněním dolní končetiny," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Podle něj šlo o lehčí poranění a sanitka zraněného v doprovodu policie odvezla do nemocnice.

Svědectví sousedů

Sousedé líčí incident jako přestřelku, jeden z nich napočítal 15 výstřelů. „Byla to problémová rodina,“ řekl jeden ze sousedů. Podle něj se o rodině v obci hodně mluvilo před asi deseti lety, kdy jim hořel dům.

Evakuace obyvatel

Policie během zásahu evakuovala obyvatele okolních domů kvůli obavám z možného úniku plynu. Ten se nepotvrdil a okolo půlnoci se lidé mohli vrátit do svých domovů. Starosta Dolní Lutyně Pavel Buzek řekl, že má o incidentu zatím jen zprostředkované informace od médií a ze sociálních sítí. „Nikdo nás nekontaktoval, ani jsme nebyli požádáni o asistenci,“ řekl. Žádné informace neměl ani o evakuaci obyvatel. „Vím jen to, že v jedné místní části mladý muž střílel,“ řekl starosta.

autor: Tereza Hájková | zdroj: ČTK
Spustit audio