Poradna: Jak připravit auto na zimu, aby dobře sloužilo?

3. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03777889.jpeg

Zimní období vyžaduje, aby svým vozům majitelé věnovali daleko větší pozornost než v jiných obdobích roku. Jak se tedy o auto postarat, aby nás nenechalo na holičkách v tom nejnevhodnějším okamžiku?

Před začátkem zimy bychom vždy měli prověřit, zda máme dobře nabitou baterii a nechat zkontrolovat i její kvalitu a kapacitu, abychom pak přes zimu neměli problémy se startováním.

Jindřich Krejčí, ředitel projektu Profi Auto Servis pro ČR a SR

Když udeří mrazy, bývá často velký problém dostat se vůbec do auta. Pokud není v gumách u dveří látka, která zabraňuje přimrzání, je potřeba připravit se na nízké teploty dopředu a namazat včas na pryže silikon.

Myslet musíme na také na vodu v ostřikovačích. Pokud není příliš chladná zima, nemusíme nutně měnit náplň v ostřikovačích za zimní, stačí ji pouze tou zimní naředit.

A co všechno radí a doporučuje Jindřich Krejčí, ředitel projektu ProfiAuto, uslyšíte v záznamu naší rozhlasové Poradny.

autoři: Eva Panošová , tif
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.