Příznivci literatury si v Šenově připomněli výročí rodáka, spisovatele Vítězslava Bělovského

6. květen 2018

U příležitosti nedožitých 75. narozenin šenovského rodáka Vítězslava Bělovského, který pod pseudonymem Václav Chytil vydával své knihy, se uskutečnilo na radnici v Šenově setkání přátel, kolegů novinářů a rodiny, spojené se křtem jeho poslední knihy, nazvané Kamarádi.

Spisovatel Václav Chytil, vlastním jménem Vítězslav Bělovský, byl novinář, prozaik, nakladatel a vynikající publicista, působící na Ostravsku. Město Šenov, ve spolupráci s místní knihovnou a rodinou autora připravilo svému rodákovi setkání k jeho nedožitým 75 narozeninám, na kterém byla představena jeho poslední kniha.

V sále šenovské radnice bylo plno kolegů novinářů a přátel Víti Vělovského
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.