Provoz na železniční trati u Dolní Lutyně byl částečně obnoven

27. leden 2024 18:47

Provoz na železniční trati u Dolní Lutyně, kde se ve středu srazil vlak s nákladním autem, byl dnes odpoledne částečně obnoven. Vlaky místem nehody zatím musí jezdit omezenou rychlostí a po jedné koleji, řekl mluvčí Správy železnic Martin Kavka. Středeční havárii nepřežil strojvedoucí vlaku. Dvě desítky cestujících utrpěly zranění.

Místo tragické nehody vlaku

Při nehodě bylo poškozeno trakční vedení i kolejiště. Hasiči SŽ nejprve odstranili trosky havarovaných souprav. Pak začala oprava železniční trati. Práce směřovaly prvotně na kolej číslo jedna, která byla poškozena nejméně.

„Provoz byl dnes odpoledne obnoven na první koleji včetně trakčního vedení. V místě budou vlaky projíždět sníženou rychlostí 30 kilometrů v hodině,“ řekl Kavka. Dodal, že práce se přesunuly na druhou kolej. „Otevře se i železniční přejezd. Ráno 1. února ho budeme ale muset znovu uzavřít kvůli opravě koleje přímo v tomto místě, pravděpodobně do 7. února,“ doplnil.

Nehoda se stala v Dolní Lutyni ve středu okolo 05:40 v úseku mezi Bohumínem a Dětmarovicemi. Ve vlaku do Prahy bylo sedm desítek lidí. Strojvedoucí zemřel na místě. Zranění utrpělo 20 cestujících.

Dva zraněné ošetřili záchranáři na místě zásahu, jejich stav nevyžadoval přepravu do nemocnice. Zbývajících 18 skončilo v nemocnicích v Karviné, Havířově, Bohumíně, sanitky se zraněnými směřovaly i do Městské a Fakultní nemocnice Ostrava. V pátek v nemocnici zůstávala jediná pacientka. Škoda byla předběžně vyčíslena na 37 milionů korun.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související