První jarní zastavení Zpěvem k srdci se neslo v horňáckém grýfu

16. březen 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zleva Marek Smaženka, Petr Chovanec, David Řičica

Hlásí se první díl hudebního cyklu v roce 2017. Jan Rokyta v něm uvítal Horňáckou cimbálovou muziku Petra Mičky. Koncert jsme vysílali ve středu 22. března od 18:00.

Muzika je symbolem poctivého zpívání a muzicírování, ale i příkladem důsledného přebírání folklorního žezla po starobylých hudeckých rodech z Velké nad Veličkou, Hrubé Vrbky či Kuželova.

„Výrazný folklórní houslista a zpěvák Petr Mička přiveze do Ostravy nejen výbornou horňáckou kapelu ale i legendární zpěváky Martina Hrbáče a Martina Zálešáka,“ sliboval v rozhlasové pozvánce dramaturg a průvodce folklorním večerem Jan Rokyta.

„V podání horňáckých zpěváků, ale i v interpretaci členů kapely má horňácká muzika punc výsostné pravdivosti i zaručené apelace původu písní a jejich interpretů,“ dodal Jan Rokyta.

autor: ČRo Ostrava
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová