Recept na nejlepší rohlíky od Josefa Maršálka

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hotové rohlíky

Takové po domácku upečené rohlíky se vám budou hodit třeba na nedělní snídani. Zkuste si je upéct podle jednoduchého receptu známého cukráře Josefa Maršálka.

Ingredience
  • 500 g hladké mouky
  • 30 g sádla
  • 260 g vody nebo mléka
  • 25 g droždí
  • 10 g soli.
  • Na posypání:
  • kmín, mák nebo hrubá sůl

Ze všech surovin vypracujeme hladké nelepivé a pružné těsto, které necháme 20–25 minut kynout.

Potom ho rozdělíme na 8 stejných dílů. Každý díl rozválíme do placek a následně ji stočíme do tvaru rohlíku. Tyto rohlíky dáme na plech s pečicím papírem, dobře potřeme nebo postříkáme vodou a necháme v pokojové teplotě alespoň 1 hodinu kynout.

Objem rohlíků by měl být dvojnásobný. Během kynutí můžeme ještě jednou potřít nebo postříkat.

Nakonec před pečením rohlíky posypeme kmínem, mákem nebo hrubou solí a vkládáme do trouby vyhřáté na 240 °C. Pečeme 10–12 minut a během pečení neotvíráme troubu.

Josef Maršálek

Josef Maršálek

Cukrářem se toužil stát už od mala a mohly za to jeho babičky. Od 19 let sbíral zkušenosti, později pracoval v londýnském obchodním domě  Harrods, jeho dezerty ochutnávala i královská rodina, a nějakou dobu působil také v Indii.

V roce 2018 se vrátil, založil vlastní značku sladkých dobrot, aby ji po roce opustil a věnoval se dalším projektům. Stal se mimo jiné porotcem připravované cukrářské soutěže Peče celá země, vydal svou knihu, věnuje se cukrářským konzultacím, vede kurzy pečení a cukraří pro sebe, přátele i nás posluchače.

Jeho cukrářské rady uslyšíte v našem vysílání v pořadu Pochoutkový rok každou neděli po 10. a v repríze po 20. hodině na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu.