Ředitelé základních škol se připravují na pravidelné antigenní testování žáků

7. duben 2021 07:40

Ředitelé základních škol čekají na metodiku antigenního testování. Už od pondělí se totiž děti vrátí zpět do lavic, s čímž budou souviset právě pravidelné testy. Nikdo ale zatím nemá jasno v tom, jak to bude konkrétně vypadat. Jednou z mnoha otázek je, kam třeba vyhodit kontaminovaný biologický materiál.

Čtěte také

„Zajímalo by mne, jakým způsobem bude škola zajišťovat dohled nad samotestováním. Také mě zajímá, jak zacházet s tím biologickým odpadem – jestli si ho děti odnáší nebo ne. A hlavně v případě, že zachytíme pozitivní test, co s tím vzorkem,“ vypočítává různá úskalí ředitel ZŠ Františka Hrubína v Havířově Tomáš Ptáček. Přesto je připraven s testováním v pondělí začít.

Čtěte také

Podobně je na tom i ředitel havířovské ZŠ Na Nábřeží Svatopluk Novák. Taky ale čeká na přesné pokyny. „Na návrat dětí se samozřejmě všichni moc těšíme, ale s tím testováním zatím nevím, jak to bude vypadat. Protože my jako škola testy zatím nemůžeme provádět, to jsou lékařské úkony. Buď to tedy zůstane na rodičích, nebo na samotestování. Počkáme si a pak se zařídíme,“ říká ředitel Novák.

Další neznámou je, kdy přesně testy provádět. „Určitě před začátkem vyučování. Také záleží na tom, jaké testy to budou. Školy nějaké pilotní zkušenosti mají. Snad to v metodice bude dobře popsáno,“ dodává Novák.

I když v tuto chvíli mají ředitelé před sebou náročné dny příprav, oba se shodují – návrat dětí do lavic už je nutný.

Spustit audio

Související