René Matlášek a Šeřík. Nové album posouvá mladého písničkáře k současnému zvuku

15. prosinec 2021

Talentovaný zpěvák, textař a skladatel René Matlášek vydal své druhé sólové album Tlusté čáry. Na rozdíl od debutové nahrávky Mezi prsty tentokrát vsadil na nový realizační tým.

Jeho spolupracovníkem je kytarista a producent Vít Štaigl, který desku posunul směrem k současnému zvuku. Album obsahuje dvanáct písní, přemýšlivé Matláškovy texty doplňují vkusné aranže, které působí velmi intimně a bezprostředně.

Album Tlusté čáry svědčí o tom, že tento ostravský písničkář vyrostl v zajímavého autora a interpreta, jehož písně mají solidní potenciál. Z alba Reného Matláška vybíráme voňavou písničku Šeřík.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...