Robert Křesťan a Epydemye v Českém rozhlase Ostrava. Buďte u toho také

13. prosinec 2022

Podívejte se na vystoupení dvou folkových generací. V ostravském Studiu 1 zahrály skupiny Epydemye a Druhá tráva s Robertem Křesťanem.

Lucie Vlasáková, Epydemye

Epydemye

Epydemye je jihočeská folková a folkrocková kapela. Vystupuje jako trio se dvěma kytarami a kontrabasem, nebo jako kvarteto navíc s bicími. Kapela vznikla v roce 2005, o deset let později bodovala v Cenách Anděl. Ostravské publikum mohlo Epydemyi vidět začátkem června na Folkovém kolotoči.

Epydemye na Folkovém kolotoči v Ostravě
Robert Křesťan na hudebním festivalu

Robert Křesťan a Druhá tráva

Kapelu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina, kteří odešli od Poutníků. Sestavu doplňovali Luboš Novotný, Pavel Malina a Jiří Meisner. Hned za první eponymní desku, která obsahovala převážně Křesťanovy autorské písně, přebásněnou One More Cup of Coffee (Ještě jedno kafe) od Boba Dylana a dvě instrumentální skladby, skupina dostala cenu hudební akademie.

autor: tif

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.