Silničáři narovnají úsek silnice I/57 mezi Krnovem a Městem Albrechticemi
Úsek silnice I/57 v Linhartovech na Bruntálsku čekají změny. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam postaví úplně novou trasu. Ta má pomoci zrychlit provoz. Zároveň bude i bezpečnější.
ŘSD tvrdí, že je ten současný stav silnice I/57 mezi Krnovem a Městem Albrechtice špatný, hlavně v tom smyslu, že je tam několik táhlých zatáček. V tom místě například nejde předjíždět a je tam snížená rychlost. Přitom jde o vytíženou cestu, denně tam projede 5,5 tisíce aut.
Silnice navíc vede do Polska a musí ji používat nákladní auta. Je na ní totiž nejbližší hraniční přejezd pro kamiony v oblasti. Konkrétně v Bartultovicích.
Co se má změnit
Silničáři tam postaví úplně novou cestu, která daný úsek narovná. Maximální rychlost stoupne na 90 kilometrů v hodině, cesta má být přehlednější a půjde na ní i předjíždět.
Kvůli nové silnici ale bude muset ŘSD v místě vykácet poměrně dost stromů a taky postavit most přes biokoridor. Vše chce ale údajně nahradit novou zelení. Silnice bude měřit skoro 2 kilometry.
Do roku 2027
Než bude hotovo, ale ještě chvíli potrvá. ŘSD teď začne dělat základní vytyčovací síť. Jde o první měření, které slouží jako pevný rámec pro další geodetické práce. Podle státního podniku je to jedna z nejdůležitějších částí příprav, protože zaměřování při samotné stavbě vychází právě z té vytyčovací sítě.
Síť bude hotová v létě a ještě tento rok chce ŘSD najít dodavatele, který cestu postaví. Práce mají začít v roce 2026 a v provozu bude silnice nejspíše v roce 2027.
Související
-
Některé silnice jsou po zářijové povodni stále neprůjezdné, opravy mají trvat až 4 roky
Řidiči v Moravskoslezském kraji stále zažívají komplikace kvůli zářijovým povodním. Některé cesty jsou zavřené. Voda zničila silnice hlavně na Opavsku a Bruntálsku.
-
Začíná stavba další části obchvatu Opavy. Úsek propojí dvě rušné výpadovky
V Opavě přibude další část obchvatu města. Dnes tam silničáři začnou stavět druhý úsek jižního obchvatu, který propojí výpadovky na Olomouc a Nový Jičín směrem k dálnici.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Jak Filip Turek měnil své verze rychlé jízdy na dálnici. Přiznal, že snímek mohl vzniknout v Česku
-
Koalice sklízí třešničky z dortu, ale sama s projekty nepřichází, kritizuje vedení Prahy Scheinherr
-
Válka už mohla dávno skončit, kdyby sankce zesílily. Rusko je pod ekonomickým tlakem, tvrdí analytik
-
Hokejisté Brna přestříleli Pardubice 7:4. Kometa srovnala finálovou sérii s Dynamem na 2:2 na zápasy