Sobotní Noční linka: Jak se nezbláznit z epidemie?

20. listopad 2021

Máte recept na to, jak psychicky, potažmo fyzicky, co nejlépe ustát koronavirovou epidemii? Co pro sebe děláte, abyste současnou situaci dramatického nárůstu nemocných covidem zvládli psychicky i fyzicky? Dokážete i v současné situaci nacházet drobné radosti každého dne? Jednoduchá potěšení, která mnohdy dokážou víc, než si vůbec umíme představit?

Život v době koronavirové pandemie je často boj. S úzkostmi, strachem, smutkem, naštvaností, či apatií. Nemůžeme žít tak, jak jsme byli zvyklí, bojíme se nákazy covidem, který může být velmi zákeřný pro náš organismus. A navíc už to všechno trvá příliš dlouho.

Možná patříte ke šťastlivcům, kteří si z pandemie hlavu nedělají. Ale možná patříte k těm, kteří prožívají naštvanost, bezmoc, úzkost… Možná vám v úlevě pomáhá každodenní sklenka vína, panák něčeho tvrdého, nebo tabulka čokolády… Možná jste si naopak zvykli uvolnit napětí pravidelným pohybem v přírodě a přísnou psychohygienou. Psychika v době covidu zkrátka dostává pořádně zabrat a je mnohdy těžké vše ustát.

Dokážete i v současné situaci nacházet drobné radosti každého dne? Jednoduchá potěšení, která mnohdy dokážou víc, než si vůbec umíme představit? Pojďme do toho a hledejme je společně v dnešní Noční lince.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.