Soutěže pro sportovní fandy!

23. září 2010

Pro vás posluchače a hlavně pro sportovní fanoušky jsme od září připravili dvě zajímavé soutěže. Český rozhlas Ostrava je již několik sezón mediálním partnerem fotbalového klubu FC Baníku Ostrava a hokejového klubu HC Ocelářů Třinec, kteří úspěšně reprezentují náš kraj v nejvyšších soutěžích.

Od pondělí 27. srpna rozjíždíme soutěž s FC Baníkem Ostrava. Princip je jednoduchý - poslouchejte pozorně naše vysílání vždy aktuální týden před domácím zápasem, a až v něm uslyšíte fanoušky zpívanou první sloku hymny Baníku Ostrava, hned volejte k nám do vysílání na tel. 596 11 33 66. Kdo se z vás dovolá jako první, vyhrává reklamní předměty Baníku a dvě vstupenky na aktuální domácí zápas. Pozor! V pátek se místo dvou vstupenek hraje o permanentku na celou sezónu. To už stojí za to nás poslouchat! S FC Baníkem Ostrava soutěžíme až do 1. prosince 2007, do posledního domácího zápasu letošního roku.

A jak je to s hokejem? Jak se zpívá v jejich hymně "...synci Hadamczika..." čekají na vaši podporu! Soutěž o reklamní předměty Ocelářů Třinec a dvě permanentky proběhne v našem vysílání ve všedních dnech od 10. do 21. září. Pozorně poslouchejte naše "Dobré ráno". Pokud se zajímáte o hokej a zvláště o ten třinecký, pak vás nemůže žádná z našich vědomostních otázek překvapit. Hodně štěstí!

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.