Společně cestují po světě a píší knihy o tom, co dělá lidi v určitých zemích šťastnými
Mladí lidé často cestují po světě a pobývají v nejrůznějších zemích. Kristýna Tronečková to neměla jinak. A protože je vystudovaná psycholožka, nedalo jí to a začala zpovídat lidi, co je dělá šťastnými. Vydala už dvě knihy Cesty za štěstím I a II. Pak ve světě potkala Matouše Hurtíka a od té doby cestují a píší společně.
Související
-
Radost není samozřejmá. Buďme vděční za to, co v životě máme, radí psycholožka Kristýna Tronečková
„Pro každého znamená štěstí něco trochu jiného. Myslím, že je to moment, kdy radost nebereme jako samozřejmost,“ přemýšlí v Blízkých setkáních Aleše Cibulky.
-
Psycholožka Kristýna Tronečková putuje za štěstím
„Bhútán je země, kde moje duše rozkvetla. Island je země, kde se moje duše dotkla svých kořenů. Izrael je země, kde má mysl poznala svou sílu," říká mladá Češka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.