Stařecká demence. Téma Lékárny s geriatrem Hugo Přibylem

2. prosinec 2015

Zhoršení paměti, špatná orientace v čase a prostoru ale i výrazné změny chování. To jsou jedny z příznaků stařecké demence, která komplikuje život nejen samotným pacientům, ale i jejich blízkým.

O tom, jak žít se stařeckou demencí a jak zvládnout péči o nemocné, uslyšíte v záznamu naší rozhlasové Lékárny. Hostem živého vysílání byl geriatr Hugo Přibyl.


Téma příští Lékárny
Příští středu budeme v odpoledním vysílání hovořit o nádorech štítné žlázy a jejich léčbě. Máte-li otázky, napište nám na lekarna.ostrava@rozhlas.cz, v době vysílání pak volejte 596 11 22 66.

autor: čan
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.