Štěrkovna Open Music, Čaj o páté v zámecké oranžerii, Pimprléto... Vyberte si z našich tipů

27. červenec 2023

Kam za kulturou, zábavou, pohodou v pátek a o víkendu? Pokud ještě nemáte jasný plán, nechte se inspirovat naší nabídkou.

Štěrkovna Open Music

Od čtvrtečního odpoledne až do sobotní noci potrvá hudební festival v areálu hlučínského jezera. Čtvrteční večer patří mimo jiné kapelám Mirai nebo Tata Bojs, v pátek se představí Horkýže Slíže, Lucie, Pražský výběr nebo DJ Roxtar, v sobotu pak akce vyvrcholí koncerty Mig 21 nebo Chinaski.

Podrobnosti o vstupném, jednotlivých bodech programu a další užitečné informace najdete na webu sterkovnamusic.com.

Beskydské hudební léto
A několik koncertů v pátek nabízí Beskydské hudební léto. Jde už o 17. ročník. Festival v areálu hotelu Sluníčko v Ostravici otevře v 16:30 písničkářka Kaczi, poté ji vystřídá Michal Horák a Pokáč.

Pokáč

Kreativní tvoření v archeoparku
Kreativní tvoření nabízí v pátek od 9 do 16 hodin Archeopark Chotěbuz-Podobora. Program je zaměřený na pravěká i moderní řemesla. Děti se mohou těšit na různé úkoly a vyrábět mohou mimo jiné i kostěné předměty.

Pimprléto
S dětmi můžete vyrazit také na festival Pimprléto do Ostravy, který pořádá tamní Divadlo loutek. V pátek od 15 hodin tam začíná hrát Dřevěné divadlo Jana Hrubce pohádku Princezna na hrášku a v 17 hodin pak Aladinovu lampu.

Čaj o páté v zámecké oranžerii

Chřest, telecí nebo dezert z exotického ovoce vypěstovaného ve vlastní oranžerii. To je příklad šlechtického menu, které se v 19. století na zámcích podávalo. V té době se také šířily i dámské čajové dýchánky. Na jeden takový si můžete už v sobotu zajít na zámek v Raduni na Opavsku. A udělat si tam obrázek o historické gastronomii.

Program:
14:30 ochutnávka bylinného macerátu za studena
15:30 ochutnávka letních bylinných směsí Renáty Jahodové
16:30 čaj o páté
17:00 koncert jazzbandu JAzz na hraně

V průběhu akce si v zámecké bylinkové zahradě můžete vyrobit bylinný repelent – cena za workshop 50 Kč.

Za čest krále
V sobotu i v neděli můžete být přítomni dobývaní hradu Sovinec. Po oba dny je otevřeno 9:00 – 18:00. Mimo bitvu se o vaší zábavu budou starat Moravská šermířská legendární skupina Valmont, Elitní mušketýrský regiment Corporal, Skupina scénického šermu Allegros a Profesionální loutkové divadélko Kašpárkův svět. Dále na vás bude čekat sokolník, mušketýrský tábor či ukázky brašnářského řemesla.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...