Stovky seniorů spolu cvičí, tvoří, debatují nebo se učí jazyky. Díky online projektu Elpida do domu

1. červen 2020

Společné cvičení, výuka, rady, relax i zábava. To vše seniorům přímo do jejich obýváků přináší online projekt s názvem Elpida do domu.

Vedle jazykových kurzů si tak senioři spolu na dálku například zahrají šachy, zalistují  knihami nebo vyslechnou cestopisnou přednášku. K dispozici ale mají také například psychologickou poradnu anebo online pomoc s počítačem, tabletem a mobilem.

Dlouhodobé projekty na podporu aktivního života seniorů organizuje obecně prospěšná společnost Elpida, ve které jako vedoucí Centra Elpida pracuje Jan Bartoš.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...