Středeční Noční linka: Trapas v zaměstnání

15. květen 2024

Jsme jen lidé a chybovat je lidské a trapné situace se občas přihodí každému. Speciální odrůdou trapasů jsou pak faux pas na pracovišti.

Dlouhé týdny jste oslovovali nadřízeného přezdívkou, o které jste si mysleli, že je to jeho jméno? Jedinkrát jste do práce dorazili s rozepnutým poklopcem, ale přezdívku z toho plynoucí vám už nikdo neodpáral?

Zalovte v paměti a svůj příběh o trapasu v zaměstnání zavolejte do dnešní Noční linky s Borkem Kapitančikem na 731 800 900, napište na e-mail linka@rozhlas.cz nebo do webového formuláře níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.