Svatební kvítí. Druhá ukázka z nahrávky Skrze tmu Heleny Kalambové

19. duben 2024

Něžná písnička o svatebním kvítí je pro jarní dny jako stvořená. Až uslyšíte nádherný medový hlas Heleny Kalambové, možná vám vstoupí hluboko do srdce.

Tato mladá zpěvačka se nejprve etablovala v klasické hudbě, kde její plný hlas ozdobil nejeden koncert. Nyní se Helena Kalambová projevila také jako autorka pozoruhodných písní. Její debutové album dostalo název Skrze tmu a je to nahrávka, která opravdu stojí za pozornost.

Skrze tmu se obvykle dostane člověk ke světlu a přesně tohle směřování můžeme v písních mladé zpěvačky a autorky sledovat. Je to debut velmi ambiciózní, něžný a barevný. Provoněný různými chutěmi a vůněmi, hledající a sympatický.

Helena Kalambová zpívá naprosto fantasticky, její velkoformátový hlas se dokázal oprostit od operního stylu, ale současně si ponechal svou virtuózní techniku, lehkost a velký objem.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.