Tara Fuki přišly po šesti letech s novinkou Motyle. K poslechu jsme vybrali Kdyby

16. prosinec 2020

Bez Tara Fuki by byla v duši mnohých z nás pořádně velká trhlina. Dvě zpívající violoncellistky Dorota Barová a Andrea Konstankiewič jsou fenoménem české hudby už rovných 20 let.

A přesně po šesti letech od posledního alba Winna vychází jejich novinka s názvem Motyle. Ne, přátelé, opravdu se nejedná o recesi na mizernou češtinu našeho současného premiéra.

Tara Fuki svou uhrančivou hudbou a poetickými texty nabízejí mnohem víc: zastavení v čase, přemýšlivou reflexi a velmi krásnou melancholii, která k podzimu a vlastně i lidskému životu prostě někdy neodmyslitelně patří.

Dnes si z nového alba Tara Fuki pustíme písničku s názvem Kdyby.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

  • Tara Fuki: Motyle

    Novinka ženského dua Tara Fuki, které tvoří Andrea Konstankiewiczová a Dorota Barová. Poslechněte si recenzi Otakara Svobody.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová