Téměř čtyři desítky nových startovacích bytů pro mladé vzniknou v Novém Jičíně

13. červenec 2021 14:52

Nový Jičín začíná řešit problém s bydlením pro mladé lidi. Město v tomto týdnu předalo stavební firmě bývalý Dům sester, ve kterém vznikne pro lidi mladší 35 let 39 startovacích bytů. Cena jejich nájmu se bude pohybovat nejvýše do 80 % tržního nájemného. Dělníci zahájí práce v domě už zítra.

„Struktura původních bytů ubytovny zůstane zachovaná a nově by zde mělo vzniknout 39 bytů. Všechny budou v dispozičních parametrech 2+KK o velikosti přibližně 50 metrů čtverečních. Bydlení bude určeno pro lidi do 35 let věku s tím, že budou mít zvýhodněné nájemné, a to do výše 80 procent tržního nájemného. Bereme to opravdu jako startovací byty,“ vysvětluje místostarosta Václav Dobrozemský (ODS).

Podle stavbyvedoucího Milana Švajdy bude na samém začátku stavby třeba provést velké bourací práce uvnitř domu. „Tím se začne, z domu vlastně zůstane jen obvodové zdivo a nosné konstrukce,“ říká stavbyvedoucí. Oprava domu vyjde město na zhruba 51 milionů korun.

O byty bude i díky výhodnějšímu nájmu mezi mladými lidmi velký zájem, myslí si například slečna Natálie. „Je tady málo bytů a na sociálních sítích vidím, že pořád někdo byt hledá. Já bych do takového bytu šla, kdyby byl hezký,“ říká.

Stavební firma by měla dům opravit za zhruba 14 měsíců. První byty pak radnice plánuje nabízet už v příštím roce.

autor: Tomáš Pika
Spustit audio

Související