Tipy na víkend v Moravskoslezském kraji

Festival Fajne léto po židovsku, folkový koncert Druhé trávy v Děhylově, výlety za poznáním či dobrým jídlem... Vyberte si z našich tipů.

Fajne léto po židovsku

V Krnově v pátek 10. července začíná nultý ročník festivalu Fajne léto po židovsku. Vše vypukne ve 14 hodin prohlídkou krnovské synagogy, přednáškou o biblických hrdinkách a koncertem Tria Chazor. Program pak pokračuje i v sobotu, a to od 10 hodin, kdy jste zváni do synagogy na ranní šachrit, tedy modlitbu. Odpoledne se můžete naučit nějaké sefardské písně a večer od 21 hodin si poslechnout třeba jazzový koncert židovských skladatelů.

Robert Křesťan v Děhylově

V  Děhylově v pátek 10. července vystoupí Robert Křesťan a kapela Druhá tráva. Jeho tradiční letní koncert v Loděnici začíná v 19 hodin.

Řezbáři v Hlučíně

A pokud zavítáte v pátek nebo v sobotu do areálu Hlučínského jezera, tak tam potkáte řezbáře. Můžete je sledovat při práci, jak vyrábějí sochy v rámci 5. ročníku Prajzské řezbářské show.

Výlet: Cesta vody

Ve Vrbně pod Pradědem bude v sobotu 11. července slavnostně otevřena nová naučná stezka nazvaná Cesta vody. Chcete-li si ji projít společně s jejími tvůrci, přijďte na 14. hodinu na parkoviště ke kruhovému objezdu. Stezka vede do Karlovic, a když se tam zdržíte až do 17. hodiny, můžete se zastavit ve vzdělávacím centru Více Ve mlýně Karlovice na vernisáž hned několika výstav.

Plackové hody na Ondřejníku

Pokud byste si v neděli 12. července rádi vyšli na hory, pak se vydejte třeba na Ondřejník. Turistiku můžete spojit s dobrým jídlem. Roubenka Ondřejníček totiž právě v neděli od 11 hodin pořádá Plackové hody.

Rytíři na Sovinci

Hrad Sovinec patří o tomto víkendu Velkolepému rytířskému turnaji. Na příkaz císaře se odehraje mezi 9 a 18 hodinou lítá bitva, doplněná o komediantské představení, loutkovou pohádku, ukázky řemesel i sokolníky.

Spustit audio
autoři: tif , Romana Kubicová

Související