Tipy na víkend – vyberte si svůj region!

1. březen 2024

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Rozkvetlé bledule, výstava orchidejí i masožravek, bruslení nebo spanilá jízda motorkářů. Tento víkend si také připomínáme 200. výročí od narození Bedřicha Smetany, ke kterému nabízí kulturní zážitek i Český rozhlas. Podívejte se, co zajímavého se chystá ve vašem kraji.

Oblíbenou výstavu orchidejí, masožravých rostlin, bromélií, kaktusů, sukulentů a dalších rostlin hostí Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Můžete si koupit nenáročné rostliny i vzácné botanické rarity. Součástí jsou komentované prohlídky, poradna pro pěstitele či květinový workshop. Expozice je přístupná do neděle od 9 do 17.30 hodin.

V sobotu i v neděli se můžete vydat na procházku za bledulemi, které rozkvetly nečekabě brzy. Pro zájemce je  možnost přidat se ke komentované vycházce do národní přírodní rezervace Ransko na Žďársku. K vidění budou i další druhy jarních rostlin i zástupci fauny. Sraz je v přístřešku u Pobočenského rybníka u vstupu do rezervace v 10 a ve 13 hodin.

Zámek Loučeň se připojí k oslavám 200. výročí narození Bedřicha Smetany, jednoho z našich nejvýznamnějších hudebních skladatelů. Při příležitosti tohoto výročí se konají speciální prohlídky. Znít budou tóny z Cyklu symfonických básní Má vlast. Autorovi Mé vlasti bude celý první březnový víkend věnovat také rozhlasová stanice Vltava

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio