Třicet let nabízí široké veřejnosti služby ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči

6. listopad 2023

Nevyhovující zázemí ve stísněných prostorách a s minimem soukromí potřebného pro individuální práci s uživateli. Tak by se dala popsat situace ostravského Centra pro rodinu a sociální péči. Zařízení se má stěhovat do lepšího, vyhlídnutý objekt ale čeká rekonstrukce.

Třicet let nabízí široké veřejnosti služby ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči. Za těmi jeho uživatelé chodí na adresu Syllabova v Ostravě-Vítkovicích, jenže zázemí už přestalo postačovat. Budova v dnešním areálu lékařské fakulty nevyhovuje uspořádáním, ani kapacitně a navíc je určena k demolici, a tak se centrum bude stěhovat do nového. Na rekonstrukci nové adresy můžete přispět díky veřejné sbírce.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.