Týden s Antonínem Dvořákem

22. únor 2019

Rok 2014 je rokem české hudby. Je to proto, že si letos připomínáme kulatá výročí od narození a úmrtí významných českých skladatelů. Tento týden to na Rádiu Junior bude Antonín Dvořák.

V dnešní době internetu je velmi jednoduché si vyhledat informace. Počítače to umožňují a usnadňují. Co ale nedokážou a co je dobré se naučit – je tyto informace rozdělovat na důležité a méně důležité a dávat je do souvislostí s tím, co už umíte.

Vaši učitelé vám vykládají většinou to nejdůležitější, protože na podrobnosti obvykle není moc času. Proto je dobré si vyhledat a zapamatovat i různé zajímavosti. Právě to vám ulehčí učení a ještě uděláte na paní učitelky i pány učitele dojem.

Tento týden si povíme pár takových zajímavostí o Antonínu Dvořákovi, které možná nevíte anebo jste si je nikdy nedali do souvislostí.

autor: Zora Jandová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.