Úterní Noční linka: Speciální schopnosti

30. listopad 2021

Být to jen v nadsázce, mohli bychom za speciální schopnost označit třeba sklon k tomu, že kdykoliv zasednete před televizní obrazovku, zrovna na všech kanálech běží reklamy.

Někdo dostal do vínku hudební sluch (a jsou prý i takoví, kteří třeba akordy vnímají jako barvy), jiný schopnost luštit sudoku jako když bičem mrská. Někdo je jako pověstný seriálový šikula MacGyver a je schopen pomocí kapesního nože a svíčky postavit v džungli vodní turbínu, jiný z hlavy řeší matematické příklady, nad nimiž se ostatní zapotí i s kalkulačkou.

Všimli jste si u sebe nějaké opravdu zvláštní schopnosti? Pomohla vám nějaká speciální vlastnost v zapeklité životní situaci? Posluchačky a posluchači si váš příběh na toto téma v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem jistě rádi poslechnou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová