V létě stát zavře šest finančních úřadů. Například v Českém Těšíně nebo Bohumíně

11. duben 2023 19:00

Finanční správa zruší v Moravskoslezském kraji šest poboček a územních pracovišť. K 1. červenci zaniknou finanční úřady v Českém Těšíně, Bohumíně, Fulneku, Hlučíně, Orlové a Frýdlantu nad Ostravicí. Ministerstvo financí to zdůvodňuje větší efektivitou státní správy.

Podle finanční správy lidé využívali těchto šest územních pracovišť nejméně v kraji a některé už teď fungují v omezeném režimu. Dál zůstanou zachované telefonní linky pro konzultace a každoroční výjezdy do vybraných obcí.

V celé republice zanikne v létě 77 poboček finančních úřadů.

Bohumín úředníkům nabídne prostor na radnici

Bohumín nabídne Finančnímu úřadu zázemí na radnici. Domluvili se na tom dnes zástupci obou institucí po té, co finanční správa zveřejnila seznam pracovišť, která od července zaniknou. Podle místostarosty Bohumína Lumíra Macury (ČSSD) to pro město nebude nijak výrazný zásah.

Ve městě fungovala už jen podatelna, kterou lidé využívali nejvíc v době podávání daňových přiznání. Radnice už podle něj hledá kancelář, kterou finančním úředníkům vždy na toto období poskytne.

„Požádali nás, abychom jim připravili nějaké prostory na období ledna a března příštího roku, kdy jsou podávána daňová přiznání k dani z nemovitosti, daně z příjmu fyzických osob. Máme tady zasedací místnost, která slouží podobným aktivitám,“ dodal Macura.

Spustit audio

Související