Co v rozhlase dělám:
Každodenním chlebem je nevyzpytatelné zpravodajství, ale snažím se dělat si i radost. Perličky, kuriozity, vážnější kauzy, zvukově barevná publicistika - to je krásná práce.
Jak jsem se k této práci dostal:
Během pauzy v konkurzu do televizního zpravodajství jsem se coby přistěhovalec poprvé v životě procházel Ostravou a narazil na dveře s cedulí Český rozhlas. Zeptal jsem se vrátné, jestli by nebylo možné s někým mluvit a za pár dnů jsem měl smlouvu v kapse. V televizi mě pak už neviděli. Maminka vždycky říkala, že za zeptání nic nedám a jako vždy měla pravdu.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Nejraději mám pestrost. Během několika hodin točím na různých místech a dostanu se do světů, které bych jinak neměl šanci poznat zblízka. To je dobíječ baterek. Stejně tak jako zvládnutý boj s časem a lavinou požadavků editorů. To jsou nezměřitelné pocity, které posluchač nepozná. A pokud se navíc podaří něco, co má ohlas, tak to jsem pak naprosto v sedmém či ještě vyšším nebi.
Dosavadní kariéra:
Už ani nevím, do kolika pořadů v celostátním a regionálním vysílání jsem od roku 1997 přispíval. Jelikož si neumím představit, že bych zahodil mikrofon, jsou mým chápáním kariéry výzvy čistě reportérské. Jak udělat reportáž beze slova autora, jak natočit rozhovor s člověkem, který nemůže mluvit, jak vysvětlit v minutě princip lodního šroubu? To jsou přece lákavé cíle.
Co jsem ochoten na sebe prozradit:
Někde jsem četl, že správný novinář je lehkým alkoholikem s rozvrácenou rodinou. V tom případě jsem se minul povoláním. Tři děti, stejná manželka, stejná adresa , spokojený a akční život se všemi včetně malého psa. Alkohol mi chutná asi jako sůl v čaji a přemluvit se nechám jen několikrát do roka. Takže v tomto směru „nuda“.
Telefon: 221 555 702
E-mail: martin.knitl@rozhlas.cz
Všechny články
-
Dnes je Světový den Downova syndromu, říká se mu také Ponožkový den
Dnes je takzvaný Ponožkový den zaměřený na lidi s Downovým syndromem. Symbolickým nazutím dvou rozdílných ponožek je možné vyjádřit podporu lidem s touto diagnózou.
-
Podnik Diamo dokončil navážení materiálu na zasypání jam dolu Frenštát
Státní podnik Diamo dokončil návoz hlušiny k dolu Frenštát v Beskydech. U jam je připravených zhruba 200 tisíc tun materiálu, který bude potřeba k zasypání dolu.
-
Uplynulo 84 let od začátku okupace, Němcům se postavili jen vojáci ve Frýdku-Místku
Významnou událostí byl zřejmě jediný větší ozbrojený odpor československých vojáků u Czajánkových kasáren ve Frýdku-Místku. Obránci se snažili okupanty zastavit.
-
Rok války: Jak se mají a co dělají Ukrajinci v Moravskoslezském kraji
Dnes je to rok od začátku ruské války na Ukrajině. V krajském centru pomoci pro uprchlíky v Ostravě se během této doby registrovalo 27 tisíc lidí.
-
Jistebník na Novojičínsku nesouhlasí s trasou vysokorychlostní železnice
Už za dva roky by mohla začít stavba vysokorychlostní železniční trati mezi Ostravou a Přerovem. Plánovaný termín mezi léty 2025 a 2026 potvrdila Správa železnic.
-
Ostravská firma představila jízdní kolo na vodík. Zbývá doladit pár věcí, aby mohlo na silnici
Ostravská firma vyrobila první české vodíkové jízdní kolo. Vypadá jako elektrokolo, k rámu má ale připevněnou nádrž se stlačeným vodíkem.
-
Kvůli údržbě trati nejezdí vlaky na Opavsku a Hlučínsku
Na Opavsku ode dneška do středy nejezdí vlaky. Výluka se týká lokálních tratí mezi Opavou a Hlučínem, a také mezi Kravařemi a Chuchelnou. Všechny spoje nahrazují autobusy.
-
Opakované komunální volby změnily složení zastupitelstva v Hrčavě
Nové volby nařídil Krajský soud v Ostravě kvůli tomu, že zářijový výsledek hlasování mohla ovlivnit účelově přistěhovaná skupina lidí.
-
Velké přivítání zažili na mošnovském letišti záchranáři, kteří se vrátili z Turecka
Dlouhý zástup manželek a dětí přivítal na mošnovském letišti u Ostravy záchranáře, kteří se vrátili z Turecka. Byla to moravskoslezská část USAR týmu.
-
Některé obce budou i letos přidělovat bezúročné půjčky na opravy domů a bytů
Zájem o takzvaný Fond rozvoje bydlení je velký například v Chlebičově u Opavy. Obec do něj vloží téměř 700 tisíc korun. Jsou ale města, kde se tyto fondy zrušily.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »