V nákupních centech odstartovala kampaň policie Kdo s koho
Policisté v Moravskoslezském kraji spustili kampaň proti zlodějům. Návštěvnost v nákupních centrech totiž vzrůstá v předvánočním období i o stovky procent a více lidí v obchodech i v ulicích znamená i větší riziko kapesních krádeží.
Pomocí spotů, letáků a rad policisté upozorňují nakupující před nejčastějšími chybami, které pak zloději využívají. S kampaní Kdo s koho oslovují nakupující třeba v Ostravě.
„Měli jsme v rodině velice nepěkný případ a od té doby si dávám velký pozor,“ svěřuje se se svými zkušenostmi mladá žena. Samotné nákupní centrum přitom v předvánočním období posiluje ochranou službu.
„Přijímáme zvýšená bezpečnostní opatření, protože návštěvnost v prosinci je až skoro dvojnásobná. Máme posílené naše interní hlídky, spolupracujeme s policií, se kterou máme domluvené i společné patrolování,“ dodává Martin Kubík, ředitel obchodního centra Nová Karolina.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Reformu antimonopolního úřadu vládě předložím, i když ji resorty ODS nechtějí, říká ministr Kulhánek
-
Místo tlumočníků AI překladače? Resort vnitra chystá změnu v azylovém řízení, chybí nástroj i metodika
-
Kauza sekty Ohnivý drak: Dítě zůstane u pěstounů, rozhodl soud. Matka zemřela po domácím porodu
-
ONLINE: Británie je ochotná poslat vojáky na Ukrajinu. ‚Bezpečí země znamená bezpečí v Evropě‘