V pozůstalosti Oldřicha Šuleře se našel záznam jedné z jeho smazaných rozhlasových her
Spisovatel Oldřich Šuleř byl od roku 1951 šéfredaktorem literárně dramatického vysílání tehdejšího Československého rozhlasu v Ostravě. Napsal přes 800 rozhlasových pořadů a právě v ostravském rozhlase byly natočeny i jeho původní rozhlasové hry. Mezi nimi i v roce 1967 hra Inkognito, která byla v čase normalizace smazána.
Do historie ostravského rozhlasu se nesmazatelně zapsal prozaik, publicista a autor rozhlasových, televizních a divadelních her Oldřich Šuleř. Po vítězství v celostátní rozhlasové soutěži hrou Stanice Sousedov se stal roku 1949 redaktorem dětského vysílání tehdejšího Čs. rozhlasu v Ostravě. V čase normalizace se jeho pořady i hry mazaly.
Až před pár dny se ozval nejmladší syn spisovatele Oldřich Šuleř, že doma objevil zajímavé archívní rozhlasové materiály. A zakrátko následovalo setkání u šéfa programu Richarda Piskaly.
Související
-
S Oldřichem Šuleřem o jeho nové knize Černá rota aneb válčili jsme za komančů
Oldřich Šuleř je synem známého ostravského novináře, dramatika, prozaika a také rozhlasáka Oldřicha Šuleře. A loni vydal knihu Černá rota aneb válčili jsme za komančů.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.