Vánoce s Českým rozhlasem Ostrava

18. prosinec 2009

Vážení a milí posluchači Českého rozhlasu Ostrava,letošní Vánoce jsou tady. Jako každoročně jsme se snažili pro vás připravit sváteční rozhlasový program, který by přinesl radost a sváteční náladu do vašich domovů i duší. Snad se nám to alespoň trochu podaří.

Na Štědrý den jsme pro vás opět připravili den s pohádkami a pohádkovými dárky. Natočili jsme novou sérii pohádek s ostravskými herci Norbertem Lichým a Jiřím Sedláčkem, básníkem Petrem Hruškou, uslyšíte také pohádky v podání fotbalového trenéra Wernera Ličky, ředitelky Ostravského muzea Jiřiny Kábrtové, nebo naší milé rozhlasové kolegyně paní Evy Mudrové. Mezi 12. až 14. hodinou zařadíme Vánoční linku se vzkazy a přáními vás, našich posluchačů, v živých telefonických vstupech. Po celý Štědrý den vám budeme také nadělovat různé dárky ve vánočních soutěžích. V podvečer od 17:25 odvysíláme vánoční hru O tom slavném narození - jde o rozhlasovou verzi divadelní hry, kterou uvádí Komorní scéna Aréna Ostrava. Mezi 18. a 19. hodinou si pak můžete poslechnout záznam koncertu z kostela Svatého ducha v Ostravě-Zábřehu, půjde o "Klasické Vánoce na festivalu Souznění 2009".

V pátek 25. prosince odvysíláme od 15:00 Vánoční setkání v Janíkově stodole 2009. Jde o záznam letošního vánočního pořadu z Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, uslyšíte vyprávět například biskupa Františka Václava Lobkowicze, Karla Pavlištíka, Jaroslav Štiku, Jana Rokytu a moderátorku Dagmar Misařovou. Zahraje cimbálová muzika Soláň s pěveckým sborem Skřivani a česko-holandské manželské duo Liselotte a Jan Rokytovi. Mezi 18. a 19.hodinou si pak můžete poslechnout záznam Galakoncertu letošního ostravského festivalu Souznění. Největší hvězdou tohoto koncertu je slovensko-maďarská skupina Ghymes, kterou také uslyšíte.

Na sobotu 26. prosince jsme připravili například záznam vánočního koncertu Tomáše Kočka a jeho Orchestru. Toto mimořádné vystoupení s dalšími hudebními hosty spojené s křtem nového vánočního alba Tomáše Kočka proběhlo před několika dny u nás ve velkém hudebním studiu S1 Českého rozhlasu Ostrava. Tehdy bylo beznadějně vyprodáno, záznam si ale můžete poslechnout úplně všichni v klidu u rozhlasových přijímačů v sobotu na Štěpána dopoledne mezi 10. a 11. hodinou.

Během celých Vánoc jsme pro vás připravili i spoustu dalších pořadů - jednak speciálních vydání našich pravidelných titulů, ale i mimořádných vánočních pořadů. Věříme, že tím uděláme vám, posluchačům Českého rozhlasu Ostrava, radost a že se vám naše vysílání bude líbit.


Klidné a šťastné Vánoce Vám přeje
Richard Piskala, šéfredaktor ČRo Ostrava

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.