Ve dvou. Festival Souznění zahájilo vystoupení Lenky Nové a Petra Maláska

7. prosinec 2021

Podívejte se na zahajovací koncert festivalu Souznění. Ve středu 8. prosince ve 20:00 ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava vystoupila Lenka Nová s pianistou Petrem Maláskem.

Koncert s názvem „Ve dvou“ zpěvačky s nezaměnitelným hlasem Lenky Nové a výborného pianisty a skladatele Petra Maláska, který mimo jiné roky doprovázel Hanu Hegerovou, se uskutečnil místo Szidi Tobias. Původně ohlášená slovenská zpěvačka a herečka letos na Souznění kvůli zdravotní komplikaci nevystoupí.

Na další koncert ve Studiu 1 jste pak v rámci festivalu Souznění zváni v sobotu 11. prosince. V 18:00 vystoupí soubor Formani a hned poté zahraje a zazpívá Žalman a spol. Oba koncerty vysíláme přímým přenosem na YouTube.

Vstupenky na koncerty ve Studiu 1 jsou k dostání v recepci Českého rozhlasu Ostrava.

Mezinárodní festival Souznění je pravidelně součástí adventního dění v Moravskoslezském kraji a představuje či připomíná i vánoční zvyky. Podrobnosti o akci najdete na webu souzneni-festival.cz.

autoři: Zdeněk Tofel , tif

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...