Ve dvou. Festival Souznění zahájilo vystoupení Lenky Nové a Petra Maláska

7. prosinec 2021

Podívejte se na zahajovací koncert festivalu Souznění. Ve středu 8. prosince ve 20:00 ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava vystoupila Lenka Nová s pianistou Petrem Maláskem.

Koncert s názvem „Ve dvou“ zpěvačky s nezaměnitelným hlasem Lenky Nové a výborného pianisty a skladatele Petra Maláska, který mimo jiné roky doprovázel Hanu Hegerovou, se uskutečnil místo Szidi Tobias. Původně ohlášená slovenská zpěvačka a herečka letos na Souznění kvůli zdravotní komplikaci nevystoupí.

Na další koncert ve Studiu 1 jste pak v rámci festivalu Souznění zváni v sobotu 11. prosince. V 18:00 vystoupí soubor Formani a hned poté zahraje a zazpívá Žalman a spol. Oba koncerty vysíláme přímým přenosem na YouTube.

Vstupenky na koncerty ve Studiu 1 jsou k dostání v recepci Českého rozhlasu Ostrava.

Mezinárodní festival Souznění je pravidelně součástí adventního dění v Moravskoslezském kraji a představuje či připomíná i vánoční zvyky. Podrobnosti o akci najdete na webu souzneni-festival.cz.

autoři: Zdeněk Tofel , tif

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.