Ve Štramberku obnovili dříve trochu zapomenutou Sluneční stezku

19. červenec 2018

Na rozhraní Štramberku a Kopřivnice, jen na dohled od hradu Trúba, si mohou lidé projít zajímavou a přitom krátkou trasu. Jmenuje se Sluneční stezka.

Kromě symbolů znamení horoskopu tam najdou lidé i jeden tak trochu skrytý slogan. Odměnou je pak výhled z rozhledny na vrcholu Bílé hory.

"Myšlenka Sluneční stezky pochází z 90. let 20. století, nicméně tato myšlenka nebyla nikdy dokončena a město Štramberk v roce 2016 přišlo s tím, že stezku dobuduje. Myšlenkou Sluneční stezky je 12 znamení zvěrokruhů, které se linou celou cestou až na vrchol k rozhledně Bílá hora," říká nezávislý místostarosta Oldřich Škrabal.

"Jsou tady lavičky, které umožňují u každého zastavení se posadit. Je potřeba se dobře rozhlédnout, protože na kameni je vyryto nebo někde v okolí napsáno slovo, které dohromady dává poselství od Johna Lennona," dodává.

Sluneční stezkou se prošel redaktor Michal Polášek. Poslechněte si jeho reportáž.

autor: Michal Polášek
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.