Videa na sociální sítě nemusí tvořit jen zástupci nejmladší generace

4. únor 2024 12:14

Často zaznívá, že sociální sítě plné videí jsou jen pro mladé. V Bílovci se ale skupina dospělých rozhodla, že se chce taky zapojit. Někteří už jsou hodně prošedivělí, ale nadšeně natáčejí na své telefony. Pod vedením lektorky se chystají i na první nasazení v ostré akci. Dům dětí a mládeže v únoru pořádá karneval a parta dávno dospělých videotvůrců bude rozhodně u toho.

Pětasedmdesátiletý Jiří se toho nebojí. Svým šesti vnoučatům ve věku od šesti do osmnácti let chce ukázat, že do starého železa nepatří.  „Taky si chci zaznamenat vnoučata v pěkných videosnímcích a teď, když jsou ty mobily, tak je to trošičku pohodlnější,“ říká.

S kamarády, taky amatérskými filmaři si doslova vydupali kroužek v Domě dětí a mládeže v Bílovci. „My jsme těm dětem záviděli jejich kroužek, kde se učí fotit, natáčet a podobně. Poprosili jsme paní ředitelku, jestli by takový kroužek udělala i pro nás,“ přibližuje vznik nápadu Honza.

Postarší "tiktokeři" v Bílovci

Dnes Jiří s Lenkou, v civilu seniorní ředitel banka a účetní, natáčejí reportáž s ředitelkou domu dětí. Do tajů filmařiny na mobilu pronikají pod vedením o generace mladší lektorky. Eliška vede i kroužek dětí, tak může srovnávat. „V něčem lepší, v něčem složitější, ale vlastně je to hrozně fajn,“ říká.

Pilují zvuk, obraz i střih. Motivaci mají velkou – 18. února mají pro dům dětí natáčet videa z maškarního plesu. A mají i jeden vyšší cíl: dostat své nejlepší kousky na červnový nultý ročník bíloveckého festivalu amatérského filmu.

Spustit audio