VIDEO: Mladá zpěvačka Elis zazářila ve Studiu 1

26. únor 2014

V Českém rozhlase Ostrava vystoupila jedna z nejtalentovanějších mladých zpěvaček současnosti, ostravská naděje Elis. V hudebním Studiu 1 se představila v pondělí 24. února v rámci koncertní série Radio Ostrava Live. Jako hosté ji na koncertu mimo jiné doprovodili také Markéta Konvičková, Martin Chodúr a Daniel Mrózek.

Koncert, resp. jeho první hodinu, jsme na našich rozhlasových frekvencích vysílali živě. Ve Studiu 1 vše zaznamenávaly také kamery - záznam koncertu vyrobilo QQ studio Ostrava s.r.o. ve spolupraci s Českým rozhlasem Ostrava. Prohlédnout si můžete také fotografie.


Eliška Mrázová alias Elis se coby dcera filmového režiséra a animátorky loutkových filmů pohybuje v uměleckém prostředí už od dětství. Od devíti let hrála a zpívala v Operním studiu Národního divadla moravskoslezského. V šestnácti letech vyhrála konkurs na nazpívání znělek Rádia Čas a v sedmnácti se umístila na druhém místě mezinárodní soutěže Golden Lute.

Se svým bratrem Daliborem, který je dnes světovým hráčem na bicí, začala koncertovat i na velkých scénách (Colours of Ostrava, Dny dobré vůle Velehrad). V roce 2010 nazpívala na sólovém albu Plant a Seed amerického baskytaristy a zpěváka Fernanda Saunderse, mimo jiné člena doprovodné kapely Erica Claptona, Lou Reeda a dalších, vokály a také duet I’m No Angel. Jejich spolupráce trvá doposud.

Elis hraje na klavír, akordeon, kytaru a ukulele. Není ovšem jen interpretkou, ale i skladatelkou a textařkou. Ve dvanácti letech složila svou první písničku a od té doby se komponování systematicky věnuje. V roce 2012 dostala příležitost složit a nazpívat hudbu k dětskému seriálu „Staré pověsti české“ pro CS MINI a v roce 2013 složila hudbu k dětskému televiznímu magazínu „Draci v hrnci“ pro ČT:D. Autorské je i její debutové album Shubidu z roku 2013.

Zpěvu Elis dominuje především moderní americký feeling, v jejích písních ale najdete i ohlasy reggae rytmů nebo latiny. To vše dělá z jejího sólového debutu pestrou nahrávku, která dokazuje, že se na české populární scéně objevil nový talent.

autoři: ČRo Ostrava , tif , Monika Horsáková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?