VIDEO: Mozart, Vivaldi či Dvořák v podání Cigánských ďáblů je po čertech dobrá muzika!

7. prosinec 2022

Známé melodie známých klasiků v kombinacích a aranžích, jak je určitě neznáte. Cigánski diabli z Bratislavy vás překvapí i virtuozitou a temperamentem, jakým „mixy“ vážné hudby s folklorem, jazzem, flamencem a dalšími žánry prezentují.

Cigánski diabli kombinují díla klasiků (například Vivaldi, Bach, Liszt, Haydn, Mozart, Dvořák a další) s jinými hudebními žánry (jazz, etno, flamenco, gypsy music) a vkládají do nich nezaměnitelné změny v rytmu i harmonii. To vše je obohaceno o jim vlastní neopakovatelnou virtuozitou.

Orchestr Cigánski diabli – Gypsy Devils od roku 2007 reprezentuje Slovensko po celém světě, vystupoval na pěti kontinentech v 35 zemích včetně USA, Austrálie, Kanady, Japonska, Číny, Jižní Korey, Mexika, Egyptu a téměř celé Evropy.

Přímý přenos koncertu 7. prosince od 19:30 společně odvysílaly regionální rozhlasové stanice Ostrava, Brno a Zlín.

Mezinárodní festival Souznění se koná každoročně v adventním období před Vánocemi, na několika místech Moravskoslezského kraje. Je ojedinělou přehlídkou umění s adventní a vánoční tématikou v Česku. Festival pravidelně zdobí bohatý program napříč hudebními žánry s představením svátečních zvyků, koled, duchovní hudby, písní, ale též uměleckých řemesel a regionální i mezinárodní gastronomie.

Letos se mezi hudebníky představí také Radůza s kapelou. Její páteční koncert v Kunčicích pod Ondřejníkem budeme vysílat na YouTube.

Související

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová