VIDEO: Mozart, Vivaldi či Dvořák v podání Cigánských ďáblů je po čertech dobrá muzika!

7. prosinec 2022

Známé melodie známých klasiků v kombinacích a aranžích, jak je určitě neznáte. Cigánski diabli z Bratislavy vás překvapí i virtuozitou a temperamentem, jakým „mixy“ vážné hudby s folklorem, jazzem, flamencem a dalšími žánry prezentují.

Cigánski diabli kombinují díla klasiků (například Vivaldi, Bach, Liszt, Haydn, Mozart, Dvořák a další) s jinými hudebními žánry (jazz, etno, flamenco, gypsy music) a vkládají do nich nezaměnitelné změny v rytmu i harmonii. To vše je obohaceno o jim vlastní neopakovatelnou virtuozitou.

Orchestr Cigánski diabli – Gypsy Devils od roku 2007 reprezentuje Slovensko po celém světě, vystupoval na pěti kontinentech v 35 zemích včetně USA, Austrálie, Kanady, Japonska, Číny, Jižní Korey, Mexika, Egyptu a téměř celé Evropy.

Přímý přenos koncertu 7. prosince od 19:30 společně odvysílaly regionální rozhlasové stanice Ostrava, Brno a Zlín.

Mezinárodní festival Souznění se koná každoročně v adventním období před Vánocemi, na několika místech Moravskoslezského kraje. Je ojedinělou přehlídkou umění s adventní a vánoční tématikou v Česku. Festival pravidelně zdobí bohatý program napříč hudebními žánry s představením svátečních zvyků, koled, duchovní hudby, písní, ale též uměleckých řemesel a regionální i mezinárodní gastronomie.

Letos se mezi hudebníky představí také Radůza s kapelou. Její páteční koncert v Kunčicích pod Ondřejníkem budeme vysílat na YouTube.

Související

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka