Dívčí kapela Vesna dokonale vybarvila online přenosy festivalu Souznění

11. prosinec 2020, aktualizováno

Po Davidu Kollerovi jsme vám v přímém přenosu nabídli vystoupení dívčí kapely Vesna. Vesna je kapela zpěvačky a textařky Patricie Fuxové, kterou si vybrala jako předskokana i skandinávská zpěvačka Aurora.

V listopadu 2018 Vesna vydala debutovou desku Pátá bohyně, za kterou získala nominaci Ceny Anděl na Objev roku.

Tvorba Vesny je směsicí snového popu a folku. Na novém albu se Vesna zaměřuje na archetypy zvířat a symboliku noční oblohy. Zvířata jsou pro ni symbolem přirozenosti, ale i dravosti, a hvězdy jsou odrazem nás samotných. Stěžejním tématem je pak pro Vesnu tělo ženy a vnímání sebe sama a také vyvážení mužsko-ženských světů.

Stejně jako v případě Davida Kollera byl i koncert Vesny ve Studiu 1 bez diváků.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.